Teknolojinin son 10 yılda hızla ilerleyişi ve sürekli firmalar tarafından yeni teknolojik cihazlar çıkarmasına artık alışmış görünüyoruz. Fakat bu sefer ki yeni teknoloji HP tarafından geliştirildi. HP‘nin tanıttığı Sprout adlı hepsi bir arada bilgisayar sistemi, hem tasarımı hem de işlevselliği ile şimdiye dek karşılaşmadığımız türde bir cihaz.
Sıradan klavye ve mouse sistemi yerine 20 inç‘lik devasa bir touchpad ile gelen HP Sprout aynı zamanda 23 inç boyutlarında LCD ekrana sahip. Bu ilginç sistem sayesinde touchpad‘e yansıtılan görüntü üzerinde oynama yapılabiliyor, örneğin bir fotoğrafa akla gelebilecek her türlü manipülasyonu gerçekleştirebiliyorsunuz. Çok hızlı bir biçimde detaylı objeleri 3D olarak tarayan özel kameralar ise, nesneyi dijital ortama taşıyor, siz de sanal hale gelen bu objeyi istediğiniz içerikte kullanabiliyorsunuz.
Şimdilik deneme amaçlı olduğu için sınırlı sayıda kişiye sunulan PC sisteminin fiyatı hakkında ise detaylı bir bilgi bulunmuyor. HP Sprout hakkında fazla yazı yazarak sizi oyalamak istemiyoruz. HP tarafından yayımlanan video bilgisayar ile neler yapılabileceğini detaylıca anlatmaktadır. HP Sprout‘un web sitesinden inceleyebilirsiniz.